Mistik Gezilerim

Şifayı Mabedinin Sırrı

Trak Mabedi
17Aralık

Sevgili okurlarım;

Devamı

Baba Vanga (Vangeliya) Mesaj Var! (Gezi Günlüğü-1)

Bulgaristan Kahin Vanga
17Aralık

Yakın tarihin en önemli kahinlerinden Baba Vanga’ya ( Vangeliya) olan merakım 1996 yılında vefat eden kahinin cenaze törenini izlerken başlamıştı.Aklımda kalanlar inanılmaz etkileyici kalabalık bir tören ve kendisinin inşa ettirdiği kiliseydi.

Aradan yıllar geçti ve ülkemizde Renan Seçkin’in yazmış olduğu Baba Vanga (Vangeliya) kitabı ile çok daha doğru bilgilere ulaşmış, azalan merakım yeniden alevlenmişti. Hayli mütevazı Renan Hanım ile tanışma Vanga (Vangeliya) ve benzer konularda sohbet etme olanağımız oldu fakat bu görüşmelerin beni Baba Vanga’nın topraklarına götürecek yolun yapı taşlarını döşediğinden habersizdim. Baba Vanga’ya (Vangeliya) bir tur düzenlediğini duyduğumda çok heyecanlandım. Yine de gidebileceğim konusunda emin olduğumu da söyleyemem lakin her şey fazlası ile yolunda gitti...

Devamı

Baba Vanga Kutsal Ruh! (Gezi Notları 2)

17Aralık

Tekrar Merhaba!

Devamı

Atlantis'in Batışından Sonra Kurulan İlk Tapınak

Samatroki Adası
17Aralık

5 haziran 2018 Salı gecesi İstanbul’dan çıkarak dört saatlik yolculuk neticesinde İpsala sınır kapısından Yunanistan’a giriş yaptık. Pasaport işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Dedeağaç kasabasına, Samothraki (Semadirek) adasına hareket etmek üzere limanda feribot saatini beklemeye başladık.

Bu zaman zarfında Dedeağaç kasabasını gezecek vaktimiz oldu. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen cafelerden kahve kokuları çoktan yayılmaya başlamıştı. Güler yüzlü insanlar bizleri selamlıyordu.

Devamı

Kehanetleriyle Ünlü Delphi Tapınağı ve Rüyam

Yunanistan Gezisi
17Aralık

Devamı