Burçlara Göre Beslenme Ve Bağışıklık Sistemi

Burçlara Göre Beslenme Ve Bağışıklık Sistemi

Beslenme
10Ağu

Tamamen ilgisiz görünse de, yediğimiz yiyecekler ile gökyüzündeki gezegen hareketleri arasında bağlantılar vardır. Atalarımız, Ay’ın belirli bir burcu işgal ettiğinde yiyeceklerin daha iyi sindirildiğini keşfetti. Ve buna Zodyak Diyeti adı verildi.

Aslında bu bir diyet değil, Zodyak burçlarına dayanan bir beslenme direktifi diyebiliriz. Gıdaların kendi enerji seviyeleri vardır. Yemek yerken, yiyeceklerin enerjileri, bizim enerji düzeyimizle etkileşime girer, genel olarak ruh halimizi ve sağlığımızı değiştirir. Ay’ın hareketleri ya da burçların genel durumuna göre beslenme yapılmasının dışında her bireyin doğumu ile birlikte sahip olduğu doğum haritasının özel olarak incelenerek bireyin nasıl bir beslenme ihtiyacında olduğu çok daha net şekilde belirlenebilir. Bu şekilde hassas konular belirlenerek daha sağlıklı bir düzene geçilebilir.

Son günlerde beslenmenin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi konunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılır hâle gelmiştir. Corona Virüsü ile bir kez daha kendimizin önemini anlamaya tabi olacağız.
Astrolojide de her gezegenin karşılık geldiği bazı lezzetler vardır. Satürn zehirli ve narkotik maddelerle birlikte ekşi, acı ve soğuk lezzetleri, Venüs şekerli ılık ve sulu lezzetler, Jüpiter güzel kokulu, tatlı lezzetleri, Mars acı, Merkür karışık tatları, besinleri, Güneş keskin, sıcak aromatik lezzetleri, Ay ise sulu, tuzlu yavan yiyecekleri gösterir.
Doğum haritalarımızdan Ay burcumuza bakarak sevdiğimiz Venüs ile keyifle tükettiğiniz yiyecekleri görebilirsiniz.
Koç burçları, süt, yoğurt, yumurta, beyaz ve kırmızı etle birlikte bitkisel proteinlerdir. Acı biber, sarımsak, kereviz,hardal, soğan, turp yine tüketebileceği besinlerdendir.
Boğa burçları, genel olarak yemek yemeyi sever oldukça iştahlı ve kilo almaya meyillidir. Şekerli besinleri dengede tüketmelisiniz. Gül, menekşe şerbetleri, çilek, kivi, elma, armut, kiraz tüketebilirsiniz.
İkizler burçlarının solunum yolları hassastır. Adaçayı, rezene mutlaka tüketmelidir. Mineral eksikliği için yeşil fasulye, domates, ıspanak, havuç, brokoli tercih edebilirsiniz.
Yengeç burçlarının midesini yoracak besinlerden uzak durmakla birlikte taze sebzeleri, meyveler, yağsız proteinler, marul, domates tüketebilirler. Aşırı baharatlardan uzak durmanız faydalı olur.
Aslan burçları, kepekli ürünler, badem, ceviz, ayçiçeği, deniz ürünleri faydalı olacaktır. Ayrıca ıspanak, kuru üzüm gibi demir açısından yüksek besinler iyi olacaktır.
Başak burçları özellikle sindirimi kolay olan patates, muz, mısır, ekmek, yoğurt tüketmelisiniz. Yağ ve şeker miktarı yüksek besinler tüketmeniz risklidir.
Terazi burçları, özellik alkali bir vücut için çilek, üzüm, elma, ızgara balık gibi düşük yağ içerikli hayvansal proteinleri tüketebilirsiniz.
Akrep burçları, karnabahar, turp, soğan, incir, kiraz ve kalsiyum içeren süt, yoğurt, peynir faydalı olabilir.
Yay burçları, kilo eğiliminize dikkat ederek baharat, alkol, çikolata, krema gibi besinlerden uzak durmalısınız. Roka, tere, hardal, yoğurt tüketebilirsiniz.
Oğlak burçları, şeker, çikolata fazla yağlı besinlerden uzak durmalısınız. Yağsız peynirler, lahana, bamya, brokoli tüketebilirsiniz.
Kova burçları egzersize önem vermelidir. Bitki çayları, çiğ besinler, sebze suları, yulaf ezmesi, karahindiba kökü tüketebilirsiniz.
Balık burçları, alkol, sigara, kahve gibi bağımlılık yapan besinlerden uzak durmalıdır. Süt, tatlı, fermente gıdalardan uzak durmalısınız. Adaçayı, fesleğen, kekik, maydanoz suyu tüketebilirsiniz.

Not : Dr. tavsiyesi değildir. Hekiminize danışmayı unutmayın.