Şifalı Taşların Enerji Sırrı

Şifalı Taşların Enerji Sırrı

12Aralık

Binlerce yıldır, eski uygarlıklar, zihinsel, fiziksel ve ruhsal tıkanıklıkları serbest bırakmak için kristallerin gücünü kullanmış ve böylece enerjinin tüm vücutta serbest akışı kolaylaştırmıştır.

Yeryüzünün derinliklerinde yer alan kristaller, ışık ve suyun mucizeleridir ve milyonlarca yıl boyunca yavaş ve istiklarlı evriminin bilgeliğini getirir.

Hücresel düzeyde bedenlerimiz ve kuvars kristaller mineral silikon dioksitten oluşur. Bu nedenle, ışığı ilettikleri, yansıttıkları, ışığı depoladıkları ve enerji aldıkları için kristallerin titreşimlerine doğal olarak açığız. Kristalleri doğrudan vücudunuza temas ettirdiğinizde kristalden size doğru güçlü bir titreşim etkisi olur.

Mekanlarınıza yerleştirdiğinizde ise amaçladığınız konuya göre mekanınızın frekansını düzenlersiniz. Spesifik ve yürekten bir niyete sahip olmak, kristallerin tam potansiyelini ve iyileştirici özelliklerini kullanmanın gerçek oyun değiştiricisidir. Hepimiz benzer bir amaca hizmet ederken bizi ışığa ve sevgiye yönlendirmek için yüzlerce farklı kristalin her birinin kendine özgü titreşim ve zihin, beden ruhu üzerinde iyileştirici etkileri vardır.

Fizik yasasına göre, düşünceler doğrudan enerjyi takip eder. Kristal enerji parçalarımızın her biri, bilincimizin düşüncelerine vücudumuzla bağlantı kurmaya yardım eden bir araç olarak hizmet eder. Kristallerin türleri ve özellikleri, her birinin Dünya’nın evrenin farklı evrelerini kozmos yoluyla evrimsel yolculuğunu yansıtan bir çok faktörün sonucudur. İnanılmaz çeşitliliği, değerli taşları bu kadar büyüleyici kılan şeydir. Yeryüzünde bulunan birçok kristal çeşidi arasında, her birinin kendine özgü rengi vardır ve bu da enerji bedenini restore etmeye ve dengelemeye yardımcı olan özel iyileştirici etkilere sahiptir.

Aslında beynimizde, ışıkların gözlerimizin içindeki ışık frekanslarının etkileşimi ve renk spektrumuna dair algılarımızla etkilenmesi üzerinde derin bir bağ vardır. Yeryüzünde bulunan, her biri bir rengi temsil eden ve derin iyileştirici etkileri bulunan yüzlerce kristal vardır.

Kristal Kuvars, Apolit gibi beyaz kristaller, aydınlanma ve saflık ile bağlantılıdır. Beyaz taşlar spektrumun tüm renklerini içeren yanar döner bir parlaklık sayesinde büyülü bir kaliteye sahiptir. Jasper, Yakut gibi kırmızı taşlar, güçlü topraklanma özellikleriyle bilinir.

Kırmızı renk evrenin yaşam gücünü temsil eder ve bu tür taşları büyük bir enerji iletkeni haline getirir ve dolaşımın artmasına yardımcı olur.

Enerji bedeninde kırmızı taşlar kök çakraları dengelemeye yardımcı olur, bu da size hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz zihinsel odak ve kararlılığı sağlar. Pembe kuvars ve Rodokrozit gibi pembe taşlar, kalp çakranın açılmasına yardımcı olan ve pembe gözlüklerle hayatınızı görme şansı verecek etkiye sahiptir.

Sarı güneş taşı ve Sitrin ruhun C vitamini gibidir, renkleri güneşin tam gücünü temsil ederek canlılık verir. Menekşe renk ışının gözler üzerinde yumuşak ve yatıştırıcı bir etkisi vardır. Bu yüzden Ametist her türlü taş koleksiyonu uzun bir zorunluluktur. Kristal yapısı, mor aydınlanma, keskin sezgi ve iç huzurun iyileştirici özelliklerini yavaşça ve sürekli olarak yayar.