Ay Altarı Ritüeli

Ay Altarı Ritüeli

Ritüel
10Ağu

Ahar, niyetlerinize odaklanmak için bir alandır. Bunu 3 boyutlu bir görüntü tahtası olarak düşünebilirsiniz. Bir sunak oluşturmak, sizin için anlamı olan kristalleri obje seçtiğinizden emin olun. Aradığınız şeyin ve minnettar olduğunuz şeylerin yansımasıdır. Evinizin bir köşesini, komodini, rafını, masasını, şöminesini veya pencere pervazını, rahatsız edilmemek şartıyla dilediğiniz her yere sunağınıza ayırabilir. İsterseniz önünde oturabilirsiniz. Ay ritüeli, gündönümü ekinoks kutlamaları yapabilirsiniz.
Kristalleri çiçekleri, bitkileri, fotoğrafları, deniz kabukları, Tarot veya Kehanet kartları, biblolar, tılsımlar, yadigarlar, ilham verenler, resimler, mumlar, yaşamınız için önemli her şeyi kullanabilirsiniz. Basit minimalist veya ekstra maksimalist olabilir. Anlamlı olduğu sürece bir sunak yaratmanın doğru ya da yanlış yolu yoktur. Bir tören bıçağı, kadeh, beş köşeli yıldız, asa, kazan süpürge, mumlar, tütsü. Her öğenin belli bir önemi vardır. Ruhsal psişik enerjiye odaklanmak ve yönlendirmek için bir araçtır. Sunağınızı her zaman temiz, düzenli tutun. Bu alanı kutsalmış gibi düşünün.
Ne yapmalıyız?
• Sunağınızın neyi sembolize etmesini istersiniz? Önündeyken nasıl hissetmek istersin? Bu sorulara verdiğiniz yanıtlara göre öğeleri seçin :
Not: Sunağınız için internetten alışverişi abartmanıza gerek yok. Doğa ananın mevsimlik hediyeleri için zaten sahip olduğunuz veya yenilediğiniz ürünleri kullanabilirsiniz. Yeni mumlar almanızı tavsiye ederim.
• Belirlenen alanı hazırlayın ve temiz dağınık olmadığından emin olun. Kurutulmuş bitkilerden çıkan dumanı kullanarak alanı ve sunak eşyalarını enerjik olarak temizleyebilirsiniz. Her öğeyi özenle sunağınıza koyabilirsiniz. Bir şeyleri olması gereken yerdeymiş gibi hissedene kadar düzenlemek için zaman ayırın. Sade, simetrik, gösterişli, abartısız, abartılı renkli veya tek renkli olabilir.
• Hepsini bir araya getirmeyi bitirdiğinizde arkanıza yaslanın ve önünüzdeki sunakla bağlantı kurmak için biraz zaman ayırın.
• Muma bakarak aleve üç dak. Baktıktan sonra
• “ Beni mutlu eden ve ilham veren şeylere hayatımda daha fazla yer açmak için neleri bırakmam gerekiyor?”
• Cevabı bir kağıda yazın. Dilerseniz bırakmak istediklerinizi bir kağıda yazın. Gerekirse soruyu tekrar ederek her cevabı yazabilirsiniz. Yanlış cevap yoktur, cevaplarınıza güvenin. Ve listenin üzerine
“ Bunu serbest bırakıyorum ki hepimiz özgür olalım. “
• Derin nefes alın ve nefes verirken sizi tutan zincirlerin kırılmasını gözünüzde canlandırın.
• Güvenli olduğunu bildiğiniz ve hava alan bir yerde ateşi yakın ve listeyi yakarken
“ Yeni bir başlangıca hazır mıyım?”
• Kuru biberiye kömür diskinin üzerine serpin. ( Yanan)
• Ve dumanın tüm geçmiş takıntılardan sizi arındırdığında gözünüzde canlandırın.
Bunu sihri mühürlemek olarak düşünebilirsiniz. Her zaman ki rutininize devam ettiğiniz de kendinizi daha topraklanmış hissetmenize yardımcı olabilir. Ritüeli bitirmek için şükran duyduğunuz bir şeyi düşünebilirsiniz. Mumu söndürebilirsiniz. Eğer varsa zil, Tibet ya da Kristal Kase çalabilirsiniz. Ritüele başlarken “ Ommm” ile başladıysanız kapatmak içinde tekrar edebilirsiniz.